۸ ماده غذایی سرطان زا که هرگز نباید خورده شود

شما می دانید که یک رژیم غذایی سالم یکی از مهم ترین چیزهایی است که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان خود بکاهید.

برای محافظت از سلامت خود، بر روی از بین بردن شایع ترین مواد سرطان زا در رژیم غذایی خود کار کنید. ۱۱ مورد زیر باید با هر هزینه ای اجتناب شود. خوشبختانه، بعضی از آنها به سادگی نیاز به آماده سازی متناوب دارند تا ایمن باشند.

آن های دیگر، متاسفانه، هیچ ارزش بهداشتی ندارند. این آسان نخواهد بود، اما ما می دانیم که می توانید آن را انجام دهید. ما با بزرگترین ها شروع می کنیم و به تنظیمات جزئی ادامه می دهیم.

رژیم غذایی

رژیم غذایی

غذاهایی که به عنوان سالم به فروش می رسند، در واقع یک کابوس ناشی از سرطان هستند هنگامی که یک چربی طبیعی برداشته می شود، “غذا” خیلی خوب نیست. تولید کنندگان سپس چربی را با شیرین کننده های مصنوعی و سدیم جایگزین می کنند. این به هیچ کس کمک نمی کند که یک محصول کم چربی مصرف کند به جای آن باعث حجم بزرگی از مواد سرطانزا می شود.

در واقع، بیشتر غذاهای بسته بندی حاوی مواد افزودنی هستند که از اعتیاد به مرگ و میر واقعی کاملا متفاوت است. غذاهای کامل مانند میوه و سبزیجات برای کاهش وزن از غذاهای رژیم غذایی جعلی بهتر هستند. شما همچنین از یک نسبت خوب سالم شکر و چربی لذت خواهید برد هر دو عنصر ضروری از رژیم های غذایی ما، اما در تعادل مناسب است.

نوشابه

نوشابه ارزش غذایی صفر دارد و بیش از ارزش روزانه شکر است. بدتر اینکه، نوع شکر که معمولا در نوشابهیافت می شود، شربت ذرت فروکتوز بالا است. این یک فرم بسیار متمرکز از سخت ترین نوع شکر برای بدن برای پردازش است. این کبد را تحت فشار قرار می دهد و منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان می شود.

کولا یک نوشابه مخصوصا خطرناک است چرا که همه این شکر به همراه رنگ مصنوعی است که حاوی مواد شیمیایی سرطان زا ۴-MEI است. متوقف کردن نوشیدن سدیم ASAP و به جای آن به چای سیاه که طعم کمی با عسل یا آب میوه دارد اکتفا کنید. از آن می توانید گرم و یا سرد لذت ببرید.

آرد سفید تصفیه شده

آرد سفید در همه انواع غذاهای بسته بندی شده، از ماکارونی و کیک می باشد. مشکل این است که آرد سفید تصفیه شده، مقدار کمی از ارزش سلامت را از دانه اصلی به وسیله پردازش برداشته، و با یک انفجار بزرگ گاز کلر به پایان می رسد تا محصول خوب و سفید شود.

خوردن مقدار زیادی آرد سفید تصفیه شده به علت شکر در غذاهای مورد علاقه سرطان، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. آرد سفید را به نان گندم کامل تبدیل کنید و پاستا را به نفع برنج قهوه ای یا کوینو بگذارید. شما همچنین می توانید شروع به پختن در خانه کنید تا جایگزین های سالمتری داشته باشید.

چیپس سیب زمینی

چیپس سیب زمینی

چیپس ها خیلی خوشمزه هستند اما با چربی های ترانس، نمک و نگهدارنده ها به علاوه یک ماده سرطان زا به نام آکریل آمید پخته می شوند. این در تمام غذاهائی است که با دمای بالا حرارت می یابند و در چیپس بسیار زیاد می شود زیرا آنها در روغن داغ داغ سرخ شده اند.

خوشبختانه گزینه های سالم در دسترس برای خوردن مواد غذایی شور وجود دارد. ذرت بهتر است زیرا آنها به جای سرخ شده پخته می شوند. پاپ کورن نیز اگر در کره پخته نشود بسیار مفید است. شما حتی می توانید چیپس پیتا امتحان کنید.

روغن هیدروژنه

این روغن ها نمی توانند به طور طبیعی استخراج شوند و به جای فرآیند شیمیایی در فرایندی به نام هیدروژناسیون تولید می شوند. روغن های هیدروژنه پر از اسیدهای چرب امگا ۶ هستند که بسیاری از آنها به افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. اکثر محصولات پخته شده با استفاده از روغن های هیدروژنه، از جمله غذاهای میان وعده مانند کراکر ها استفاده می کنند.

در خانه، با روغن زیتون، سویا یا روغن کانولا جایگزین کنید این راه سالم تر است که کوکی ها، کیک ها و حتی نان ها را در خانه بخورید، یا در خواندن برچسب ها در فروشگاه مواد غذایی بسیار دقت کنید.

مارگارین

مارگارین برای شما بدتر از کره است. از آنجا که از روغن های گیاهی ساخته شده است، آن را به راحتی با چربی ترانس بارگذاری می شود.

مارگارین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، زیرا فرایند تولید نفت را به دمای بالا حرارت می دهد که مواد شیمیایی خطرناک لیکیدول و ۳-MCPD تولید می شود. هنگامی که این مواد شیمیایی هضم شوند، سموم مضر را به بدن منتقل می کنند.

گوشت گریل

گوشت گریل

گوشت قرمز منبع خوبی از پروتئین است، اما همچنین دارای چربی اشباع بسیار زیاد است. بنابراین تا حد ممکن  باید محدود شود و زمانی که شما آن را بخورید باید در مورد آماده سازی آن، مراقب باشید. به نظر می رسد که گوشت گریل سرشار از آکریلامید است، که سرچشمه ای از مواد سرطان زا است که از حرارت زیاد تولید می شود. با برخی از گزارش ها، گوشت گریل خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده مرگبار را تا ۶۰٪ افزایش می دهد

گوشت های پردازش شده مانند سوسیس و کالباس به دلیل فرآوری آنها خطرناک است. مواد شیمیایی سرطان زایی نظیر نیتریت و نیترات برای طول عمر بیشتر گوشت استفاده می شوند، اما برای بدن شما هیچ مزیتی ندارد. حتی دودی کردن طبیعی یک روش خطرناک برای حفاظت گوشت از فاسد شدن است.

پاپ کورن در مایکروویو

پاپ کورن در مایکروویو بسیار آسان است، اما کیسه های آشپزی به طور جدی سمی هستند. آنها با یک ماده شیمیایی به نام PFOA شناخته می شوند که علت آن سرطان است. طعم کره برای برخی از انواع نیز کاملا خطرناک است. این شامل یک ماده شیمیایی به نام دیاستیل است و با دیسکتیل نزدیک است

این حقیقت را اضافه کنید که ۹۳ درصد ذرت در ایالات متحده به صورت ژنتیکی تغییر یافته است و یک میان وعده سالم از پاپ کورن خالص می باشد. خوشبختانه شما هنوز هم می توانید دانه های آلی پاپ کورن را با ترکیبی از روغن زیتون یا آوکادو و گیاهان خشک شده مورد علاقه خود خریداری کنید.

مواد غذایی کنسرو شده، به خصوص گوجه فرنگی

سبزیجات کنسرو شده اغلب کمتر دارای مواد مغذی نسبت به سبزیجات تازه یا یخ زده هستند زیرا یک تن سدیم در فرآیند نگهداری اضافه می شود. میوه کنسرو شده ممکن است در شربت ذرت فروکتوز بالا باشد. اما حتی این که چرا مواد غذایی کنسروی مضر است مشکل واقعی در قوطی ها نهفته است. آنها با یک شیمیایی به نام بیسفنول A یا BPA قرار می گیرند.

BPA یک اختلال هورمون شناخته شده است که با سرطان مرتبط است. هیچ راهی برای جلوگیری از اشباع شدن آن در غذا وجود ندارد، اما اثر آن با غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی بیشتر است. بهتر است از مواد غذایی کنسروی اجتناب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات با ما تماس بگیرید

ارسال نظر جدید