مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یک تکنیک درمانی است که مشکلات موضعی را، بدون درگیر کردن کل بدن، بصورت موضعی درمان می کند بدین ترتیب که داروها، به جای مصرف خوراکی یا تزریقی(عضلانی یا وریدی)، در حجم های بسیار کم ولی تعداد زیاد، در لایه های مختلف پوست موضع درمان تزریق می شوند. به همین دلیل، گاهی به مزوتراپی اینترادرماتراپی نیز می گویند.

مزوتراپی پوست

 

تکنیک مزوتراپی پوست از تزریقات مکرر مقادیر جزئی دارو در لایه های مختلف پوست برای دسترسی به نتایج درمانی مورد نظر بهره می برد. این تکنیک سابقه ای پنجاه ساله در پزشکی دارد ولی در دهه  اخیر، گسترش روز افزونی، به ویژه در درمانهای پوست و زیبایی داشته است.پوست حیطه و ارگان اصلی درمانهای مزوتراپی به ویژه درمانهای زیبایی و تناسب اندام است.

پوست و پیری

پوست ارگانی است که، برخلاف سایر ارگانهای داخل بدن، در معرض مستقیم محیط خارج قرار دارد. بنابراین تغییرات ظاهر پوست در طی روند پیری، بارزتر و مشهودتر از سایر ارگانهای بدن است. در حالیکه در گذشته ، دهه پنجم زندگی، دوران سالخوردگی محسوب می شد، امروزه بعلت ارتقاء استانداردهای زندگی و پیشرفت های علوم پزشکی، افراد در این دهه تمایل بیشتری به درمانهای زیبایی جهت جوانسازی پوست نشان می دهند.

پوست و مزوتراپی

گاهی این موضوع نادیده گرفته می شود که پوست نیز ارگانی مانند ارگانهای دیگر است و مثل آنها نیاز به مراقبت دارد و مانند دیگر ارگانها، ممکن است بیمار شود. لازم است دانش عمومی در این زمینه، که پوست نیز مانند ارگانهای دیگر نیازمند توجه و مراقبت و عدم استفاده نادرست از آن است، ارتقا داده شود.

هر چند پوست به عنوان یک ارگان سطحی، در دسترس و قابل مشاهده بنظر می رسد ولی درمان آن سهل و آسان نیست زیرا تحویل دارو از سطح پوست معمولا به وسیله لایه شاخی و سفت پوست، که  از ورود آب و دیگر مواد شیمیائی جلوگیری می کند، مهار می شود. داروهای خوراکی و تزریقی نیز نمی توانند، بدون عبور و اثرگذاری روی اعضای دیگر، مستقیما به لایه های سطحی پوست تحویل شوند. به همین دلیل بسیاری از دانشمندان حوزه پزشکی، زمان زیادی را صرف یافتن راههای تحویل مستقیم دارو به پوست کرده اند.

 مزوتراپی راهی برای تحویل مستقیم دارو به پوست است.

مزوتراپی پوست

مزوتراپی در حوزه پوست، مو و زیبایی در سه زمینه مهم و بسیار پراهمیت زیبایی یعنی جوانسازی پوست، مراقبت مو و لیپولیزکاربرد دارد و هر روز پروتکل ها و داروهای جدیدی را در جهت ارتقای نتایج درمانی به این حوزه معرفی می کند.

مزوتراپی جوانسازی پوست مانند:

  • کاهش علائم پیری پوست و چین و چروک، افزایش قوام و تونیسیته پوست، رفع ضایعات پیگمانته، کلوئید، استریا، اسکارو …

مزو لیپولیز مانند:

  • کاهش چربیهای انباشته شده موضعی، درمان سلولیت، رفع نمای پوست پرتقالی پوست ناحیه سلولیت، کاهش چربی غبغب، از بین بردن پد چربی زیر چشم و …

مزوتراپی مراقبت مو مانند:

  • درمان آلوپشی آندروژنیک و برخی از موارد ابتلا به آلوپشی های غیرآندروژنیک، درمان ریزش مو، تقویت رشد مو و …

در واقع آن چه که باعث محبوبیت روزافزون مزوتراپی شد، اعمال درمانی آن نبود بلکه خدماتی بود که مزوتراپی توانست در زمینه پوست و زیبایی عرضه کند.

ورود روش مزوتراپی به حوزه پوست و زیبایی و ایجاد امکان تزریق موضعی مقادیر کم دارو در بین لایه های پوست، توانست این مشکلات را از پیش روی پزشکان بردارد و بدین ترتیب مزوتراپی به یک روش ایمن، موفق و مکمل درمانهای جوانسازی پوست بدل شد.

در این روش انواع ویتامینها، املاح، آمینواسیدها و برخی مواد شیمیایی خاص مسنقیما به درون لایه مزودرم وارد می شوند و با بهبود تغذیه و اکسیژن رسانی، منجر به ساخت کلاژن و الاستین، بهبود متابولیسم و در نهایت جوانی پوست می شوند.

پس از مزوتراپی جوانسازی، اغلب بیماران اظهار دارند که پوستشان لطیف، مرطوب، درخشان و روشن تر شده، قوام آن افزایش یافته و پوست آنها سفت تر از قبل به نظر می رسد.

در پایان بهتر است توجه داشته باشید:

مزوتراپی یک روش بسیار قوی در جوانسازی پوست است و می تواند یک مکمل و گاها جایگزینی مطمئن برای بسیاری از درمان های جوانسازی مانند تزریق ژل و بوتاکس، لیفتینگ با لیزر، پیلینگ و انواع محصولات موضعی نظیر کرمها و آنتی اکسیدانها باشد. مزوتراپی را می توان برای افزایش تونیسیته و سفت کردن پوست های شل و آویزان در نواحی گردن، پاها، شکم، بازوها و دستها نیز بکار برد.

بهترین سن برای شروع مزوتراپی، سنین کمتر از ۳۵ سال است. مزوتراپیست های اروپا درمان های جوانسازی با مزوتراپی را معمولا در سنین ۳۰-۲۰ سالگی شروع می کنند لیکن واقعیت این است که مزوتراپی در هر سنی می تواند سودمند باشد.

مزوتراپی پوست را می‌توان بر روی تمامی انواع پوست‌ها انجام داد. از این روش نه تنها برای درمان، بلکه برای پیشگیری از شکل‌گیری چین و چروک‌های صورت نیز می‌توان استفاده کرد.

هدف از انجام مزوتراپی جوانسازی و بازیابی زیبایی پوست صورت و گردن است. متخصصین ما در مرکز زیبایی کلینیک اکسیر برای افرادی که علاقمندند تا حالت خسته و گرفته‌ی صورت خود را برطرف کنند و پوست خود را شاداب کنند و همچنین برای تمامی افرادی که متوجه اولین نشانه‌های پیری صورت و چین و چروک‌های خفیف در چهره‌ی خود شده و به دنبال روش درمانی موثر هستند، انجام مزوتراپی را توصیه می‌کنند.

انجام مزوتراپی موجی ترمیم و بهبود سلامت لایه‌ی سطحی پوست شده و میزان رطوبت و شادابی پوست را افزایش می‌دهد و بدین ترتیب موجب جوان شدن پوست صورت می‌شود. عناصر فعال موجود در ترکیب تزریق شده موجب سرعت دادن به روند ترمیم و بازسازی پوست شده و بافت و رنگ پوست را بهبود می‌دهند. چین و چروک‌های سطحی، لکه‌های پوستی و افتادگی پوست از جمله مشکلاتی هستند که می‌توان حتی با یک دوره‌ی درمانی مزوتراپی، آن‌ها را برطرف نمود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات با ما تماس بگیرید

ارسال نظر جدید