سن شروع دیابت نوع ۲

آیا میدانید سن شروع دیابت نوع دو از چند سال می باشد ؟ با ما تا انتهای این مطلب هراه باشید تا بدانید.

با توجه به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، بیش از ۳۰ میلیون نفر در ایالات متحده دیابت دارند. CDC همچنین یادآور می شود که ۹۰ تا ۹۵ درصد موارد دیابت نوع ۲ را شامل می شود.

در گذشته، دیابت نوع ۲ بیشتر در افراد مسن رایج بود. اما با توجه به عادت های شیوه زندگی ضعیف، این در افراد جوانتر نسبت به گذشته بیشتر رایج است.

دیابت نوع ۲ اغلب قابل پیشگیری است. بدانید که چه کاری می توانید انجام دهید تا بدون توجه به سن شما از شروع آن پیشگیری شده یا به تاخیر بیفتد.

سن شروع دیابت

سن در زمان تشخیص دیابت نوع ۲

افراد میانسال و سالخوردگان هنوز در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند. طبق آمار گزارش شده در سال ۲۰۱۰ میلادی CDC در ایالات متحده آمریکا، در سال ۲۰۱۵ حدود ۱٫۵ میلیون مورد کلی دیابت در میان بزرگسالان وجود دارد.

در سال ۲۰۱۵، بزرگسالان ۴۵ تا ۶۴ ساله بیشترین گروه سنی تشخیص دیابت بودند. موارد جدیدی از دیابت نوع ۱ و ۲ در افراد ۱۸ سال و بالاتر توزیع شده که به شرح زیر است:

سنین ۱۸ تا ۴۴ سال: ۳۵۵۰۰۰ مورد جدید

سنین ۴۵ تا ۶۴ سال: ۸۰۹۰۰۰ مورد جدید

سن ۶۵ سال و بالاتر: ۳۶۶۰۰۰ مورد جدید

شیوع دیابت نوع ۲ در کودکان و نوجوانان

دیابت نوع ۲ تنها در بزرگسالان شایع بود و به نام “دیابت نوجوانان” نامگذاری شد. در حال حاضر در کودکان شایع تر است و دیابت نوع ۲ نامیده می شود.

دیابت نوع ۱ در کودکان و نوجوانان شایع تر است و اعتقاد بر این است که به علت واکنش های خود ایمنی ایجاد می شود. با این حال، دیابت نوع ۲ در حال افزایش است، و به طور معمول به علت عادت های سبک زندگی ضعیف است.

با توجه به جستجوی دیابت در مطالعه جوانان، ۵۳۰۰ نفر از جوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله مبتلا به دیابت نوع ۲ بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بودند.

مطالعه ۲۰۱۲ در نشریه ADA Journal of Diabetes Care در مورد موارد احتمال بالقوه دیابت در افراد زیر سن ۲۰ سال در نظر گرفته شده است. این مطالعه دریافت که در افراد حاضر در سن ۲۰ سالگی با دیابت نوع ۲ می تواند تا سال ۲۰۵۰ تا ۴۹ درصد افزایش می یابد. اگر میزان بروز افزایش یابد، تعداد موارد نوع ۲ در جوانان می تواند چهار برابر شود.

عوامل خطر موثر بر بزرگسالان

عوامل خطر موثر بر بزرگسالان

دیابت نوع ۲ ممکن است نتبجه یک شرایط خاص و یک شیوه زندگی ناسالم باشد خصوصیات خاص می تواند خطر شخصی شما را افزایش دهد، اما شیوه زندگی ناسالم در بسیاری از موارد موضوع گسترده ای است.

عوامل خطر ثابت

عوامل خطر ثابت که شما نمی توانید تغییر دهید عبارتند از:

بیش از ۴۵ سال سن دارید

بومیان آسیایی، جزیره اقیانوس آرام، بومیان آمریکا، لاتین یا تبار آفریقایی

داشتن یک عضو خانواده درجه اول با دیابت

شرایط بهداشتی مرتبط

برخی از شرایط سلامت با دیابت نوع ۲ مرتبط است. عوامل خطر شامل داشتن:

بیماری عروقی

چاقی

فشار خون بالا

سطوح پایین لیپوپروتئینهای چگالی بالا (HDL) یا کلسترول خوب

سطح بالای تری گلیسیرید

یک سابقه دیابت بارداری یا یک سابقه زایمان یک کودک با وزن بیش از ۹ پوند

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یا سایر شاخص های مقاومت به انسولین

پیش دیابت

داشتن تاریخچه پیش دیابت یک عامل خطر مهم است. پیش دیابت به این معنا نیست که شما الزاما دیابت نوع ۲ را توسعه می دهید. اما اگر قند خون بالا دارید، دیابت نوع ۲ ممکن است اتفاق بیفتد. به همین دلیل اقدامات پیشگیرانه مهم است.

عوامل مرتبط با شیوه زندگی

یک شیوه زندگی غیرمتعارف می تواند شانس ابتلا به دیابت را افزایش دهد. بنابراین می توانید دارای اضافه وزن بوده یا چاق باشید.

منبع معتبر CDC برآورد می کند که ۸۷٫۵ درصد از بزرگسالانی که مبتلا به دیابت هستند، دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. کاهش وزن ممکن است بیماری را به تاخیر انداخته یا از آن جلوگیری کند.

عوامل خطر موثر بر کودکان

برای افراد زیر ۱۸ سال گر کودک بالاتر از صدک ۸۵ برای وزن یا قد یا بیش از ۱۲۰ درصد وزن مطلوب برای قد خود باشد، آزمایش برای دیابت باید انجام شود، آنها همچنین ممکن است یکی از عوامل خطر زیر را داشته باشند:

سابقه خانوادگی دیابت نوع ۲ در یک خانواده درجه یک یا درجه دوم

آسیایی، جزیره اقیانوس آرام، بومیان آمریکا، لاتین یا تبار آفریقایی

علائم مقاومت به انسولین

مادر که در دوران بارداری دیابت بارداری داشته است

تاخیر در شروع دیابت

با وجود میزان بالای تشخیص، راه هایی وجود دارد که بیماری ممکن است به تأخیر افتاده و حتی از آن پیشگیری شود. بهترین گزینه های شما عبارتند از:

ورزش منظم

از دست دادن ۵ تا ۱۰ درصد وزن بدن خود در صورت اضافه وزن یا چاقی

کاهش مصرف قند و نوشیدنی های شیرین

برنامه پیشگیری از دیابت (DPP) موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیه به بررسی اثرات کاهش وزن در رشد دیابت نوع ۲ پرداخته است. آنها دریافتند که از بین رفتن ۵ تا ۷ درصد وزن بدن شما می تواند رشد دیابت نوع ۲ را کند کند.

برخی از افرادی که در معرض خطر هستند ممکن است با مصرف داروهای دیابتی شروع به کاهش علائم کنند. مهم است که در مورد همه گزینه های خود با پزشک برای بهترین نتایج بحث کنید.

شما ممکن است قادر به جلوگیری از دیابت به طور کامل نباشید. اما در حال حاضر اقدامات ممکن است مانع عوارض جانبی و بهبود کیفیت زندگی شما شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات با ما تماس بگیرید

ارسال نظر جدید