تزریق بوتاکس زیر چشم

بوتاکس (سم بوتولینوم نوع A) یک نوع دارو است که به طور مستقیم به پوست تزریق می شود. اثر اصلی آن ضعف عضلانی است که می تواند چین و چروک را از بین برده و پوست را صاف و یکدست کند.

استفاده های اولیه برای بوتاکس شامل موارد زیر است:

اسپاسم چشمی (پریدن پلک)

چین و چروک دینامیک (چین و چروک هایی که هنگام عطسه در صورت، مانند خطوط لبخند در اطراف چشم ظاهر می شوند، معمولا به شکل پنجه کلاغی هستند)

دیستونی گردنی (اختلال عصبی که باعث پیچش گردن می شود)

هیپریدروئید کانونی اولیه (عرق کردن بیش از حد)

استرابیسم (لوچی چشم)

بوتاکس به طور مستقیم برای ناحیه زیر چشم به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است. با این حال، اهداف کلی یکسان هستند: برای فلج کردن ماهیچه ها در منطقه برای خنثی کردن چین و چروک.

بوتاکس زیر چشم

بوتاکس زیر چشم چگونه کار می کند؟

تزریق بوتاکس به طور مستقیم در زیر پوست اعمال می شود. بوتاکس به عنوان یک روش ضد پیری، با فلج کردن عضلات در صورت عمل می کند. این ماهیچه ها هنگامی که شما لبخند زده و یا صحبت می کنید روی صورت باعث خطوط ریز شده، که در طول زمان می تواند به چین و چروک و دیگر تغییرات پوست منجر شود. بوتاکس این اثرات را کاهش می دهد و پوست شما را صاف می کند.

از بوتاکس زیر چشم چه انتظاری می رود؟

تمام تزریقات بوتاکس باید در یک کلینیک معتبر انجام گیرد. آنها ممکن است توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام گیرد.

پزشک شما ممکن است ابتدا بی حسی به محل تزریق اعمال کند. این به کاهش درد و یا ناراحتی کمک می کند. سپس مقدار کمی از بوتاکس را تزریق می کند.

شاید یکی از بزرگترین مزایای بوتاکس عدم وجود دوره نقاهت است. از آنجا که این عمل جراحی نیست، می توانید بلافاصله به فعالیت های طبیعی خود بازگردید.

نتایج بوتاکس

نتایج بوتاکس زیر چشم چند روز بعد آشکار خواهد شد؟

طبق آکادمی پزشکی چشم پزشکی آمریکا (AAO)، شما در عرض یک هفته متوجه اثرات تزریق بوتاکس خواهید شد. عضلات صورت شما ممکن است بعد از سه روز آرام شوند.

با این حال، این اثرات دائمی نیستند. طبق گفته کالج پوست و استخوان آمریکا ، می توانید انتظار داشته باشید که اثرات بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه پایدار باشد. پس از این زمان، اگر میخواهید نتایج تزریق قبلی را حفظ کنید، باید مجددا به کلینیک مورد نطر خود مراجعه کنید.

آیا بوتاکس برای ناحیه زیر چشم موثر است؟

به طور کلی، بوتاکس یک درمان مؤثر برای انواع مختلف چین و چروک است. برخی از افراد به دنبال درمان موقت هستند:

خطوط پنجه کلاغی

خطوط پیشانی

خطوط اخم (بین ابرو)

زیبایی بوتاکس برای این نوع چین و چروک ها از اواخر دهه ۱۹۸۰ استفاده شده است. با این حال، تحقیقات کافی برای بوتاکس موثر برای چین و چروک و پف زیر چشم انجام نشده است.

در ابتدا پزشک می تواند تعیین کند که چروک های زیر چشم شما چروک های دینامیکی یا خطوط ریز هستند. با توجه به AAO، بوتاکس برای خطوط خفیف بی اثر است. بوتاکس در خطوط عمیق تر و دینامیک بهتر عمل می کنند.

جایگزین برای بوتاکس

جایگزین برای بوتاکس زیر چشم

اگر درمورد ایمنی یا کارآیی بوتاکس برای چین و چروک های زیر چشم شک دارید، می توانید درمورد گزینه های دیگر با پزشک خود صحبت کنید. راه های زیادی برای کاهش پف و چین جروک زیر چشم ها وجود دارد. جایگزینی برای بوتاکس عبارتند از:

داروها

چربی های شیمیایی

جراحی پف زیر چشم

درمان لیزر

استفاده از کرم ضد چروک

پرکننده های چین و چروک، مانند فیلر ها

نتیجه گیری

به طور کلی، بوتاکس برای برخی از چین و چروک صورت موثر است. با پزشک خود در مورد نگرانیهایی که در مورد چین و چروک و پف زیر چشم در این منطقه دارید صحبت کنید تا بتوانید تمام گزینه هایتان را ارزیابی کنید. آنها ممکن است بوتاکس یا حتی درمان دیگر ضد پیری دیگری را توصیه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات با ما تماس بگیرید

ارسال نظر جدید