۶ علامت سکته قلبی در زنان

هنگامی که سکته قلبی رخ می دهد، همیشه در زنان مانند مردان احساس نمی شود.

زنان همیشه علائم سکته قلبی را همانند مردان تجربه نمی کنند، مثل درد خفیف درد قفسه سینه که در بازو منتشر می شود. این علائم سکته قلبی، مطمئنا برای زنان اتفاق می افتد، اما بسیاری از علائم مبهم یا حتی خاموش که ممکن است از دست بروند، وجود دارد.

شش علامت شایع سکته قلبی در زنان

شش علامت شایع سکته قلبی در زنان

این شش علامت سکته قلبی در زنان رایج است:

درد قفسه سینه یا ناراحتی در قفسه سینه شایعترین علامت سکته قلبی است، اما برخی از زنان ممکن است آن را متفاوت از مردان تجربه کنند. ممکن است احساس فشار و یا پریشانی احساس شود، و درد می تواند در هر سینه باشد، نه فقط در سمت چپ. ریتا ردبرگ، متخصص قلب و عروق، مدیر خدمات قلب و عروق زنان در دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو، می گوید: “معمولا در حین سکته قلبی درد واقعا ناراحت کننده است.

درد در بازو (ها)، پشت، گردن، یا فک. این نوع درد در زنان بیشتر از مردان است. این ممکن است زنان را که می خواهند درد خود را بر روی قفسه سینه و دست چپ خود متمرکز کنند، و نه پشت و یا فکشان، اشتباه گرفته باشند. درد می تواند به تدریج یا ناگهانی باشد، و ممکن است قبل از شدت، کاهش یابد. اگر خوابیدید، ممکن است از خواب بیدار شوید.

دل درد. گاهی اوقات افراد سکته قلبی را با یک معده درد را با سوزش سر دل، آنفولانزا یا زخم معده به اشتباه می گیرند. متخصص قلب و عروق، نیکا گلدبرگ، مددکار مرکز بهداشت زنان نیوانگلند در نیویورک می گوید: زنان احساس فشار شکمی را تجربه می کنند که مانند یک فیلنشسته روی شکم احساس می شود.

ضعف تنفس، حالت تهوع یا سرگیجه. اگر در تنفس دچار مشکل شوید، ممکن است دچار سکته قلبی باشید، به ویژه اگر یک یا چند علامت دیگر نیز داشته باشید. گلدبرگ می گوید: “می توانید احساس کنید که یک ماراتن را اجرا کرده اید، اما شما حرکت نکردید.”

تعریق. شکستن عصب، عرق سرد در میان زنان مبتلا به سکته قلبی رایج است. آن را مانند عرق کردن استرس نسبت به تنفس از تمرین یا صرف وقت در خارج از گرما احساس می کنید. Bairey Merz می گوید: “آن را چک کنید” اگر شما به طور معمول عرق نمی مانند و دلیل دیگری برای آن وجود دارد، مانند گرما و یا گرگرفتگی است.

خستگی. برخی از زنان که حملات قلبی دارند، بسیار خسته و مضطرب میشوند، حتی اگر آنها تا به حال نشسته اند یا خیلی زیاد حرکت نکرده اند. گلدبرگ می گوید: “بیماران اغلب از خستگی در قفسه سینه شکایت دارند. “آنها می گویند که آنها نمی توانند فعالیت های ساده ای مانند راه رفتن به حمام انجام دهند.”

از همه این علائم آگاه باشید . اگر ناراحتی قفسه سینه دارید، به خصوص اگر شما یا یکی از نزدیکانتان از این علائم رنج می برند، بلافاصلهبا اورژانس تماس بگیرید.

اقدامات ممنوعه در هنگام سکته قلبی در زنان

اقدامات ممنوعه در هنگام سکته قلبی در زنان

اگر احساس عارضه ای از حمله قلبی دارید:

در کمک کردن به دیگران تاخیر نکنید ریتا ردبرگ، MD، MSc، FACC، مدیر خدمات زنان قلب و عروق برای بخش قلب و عروق UCSF در سانفرانسیسکو می گوید: “زنان معمولا قبل از رفتن به اتاق اورژانس بیشتر از مردان وقت تلف شده دارند.” حتی اگر فکر می کنید نشانه هایتان بد نیستند و یا اندکی نشانه ها را احساس می کنید، بلافاصله به بیمارستان مراجعه کنید.

خودتان تا بیمارستان رانندگی نکنید. شما نیاز به آمبولانس دارید و اگر خودتان تا بیمارستات رانندگی کنید می توانید در جاده تصادف کرده و احتمالا به خود یا شخص دیگری آسیب برسانید.

نتان حتی اگر دوست یا نزدیکانتان بخواهند شما را به بیمارستان برسانند ممکن است به اندازه کافی سرعت نداشته باشند.

چیزی که احساس می کنید را رد نکنید. گلدبرگ می گوید: “اگر اشتباه می کنید، نگران نباشید که احساس احمقانه ای داشته باشید.” شما باید آن را به درستی بررسی کنید.

Bairey Merz می گوید: “مردم نمی خواهند ساعت ها را در یک اتاق اورژانس صرف کنند، اگر این یک سکته قلبی نیست.” “اما زنان در تصمیم گیری درباره آنچه که برای آنها معمول است و زمانی که به دنبال مراقبت های بهداشتی هستند، بسیار خوب است

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات با ما تماس بگیرید

ارسال نظر جدید